منطقه 14 : برگزاری ویژه برنامه افتتاحیه سومین بوستان مناسب سازی شده معلولین

منطقه ۱۴،  3970914001
منطقه 14 : برگزاری ویژه برنامه افتتاحیه سومین بوستان مناسب سازی شده معلولین

همزمان با 12 آذر (3 دسامبر) روز جهانی معلولین، سومین بوستان مناسب سازی شده ویژه این قشردر منطقه 14 تهران افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 14تهران،آیین بهره برداری از سومین بوستان مناسب سازی شده ویژه معلولین در منطقه 14 تهران با عنوان " رسم آبی پرواز" با حضور حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران،شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران،ولی الله شجاع پوریان معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران،زینب نصیری مدیرکل سلامت شهرداری تهران ،شهردار،معاونان و جمعی از مدیران شهری منطقه 14 برگزار شد.
حسین بحیرایی شهردار منطقه با گرامی داشت روز جهانی معلولین گفت:12 آذر مطابق با سوم دسامبر از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نام روز جهانی معلولین نامگذاری شده است که من هم به نوبه خودم این روز را خدمت همه عزیزان تبریک عرض می کنم.
وی با تاکید بر رعایت مبحث"عدالت اجتماعی" در همه عرصه های زندگی شهری افزود:"عدالت اجتماعی" از آن دست موضوعات حائز اهمیتی است که در دین مبین اسلام نیز نسبت به آن تاکیدات فراوانی شده است. بنده و همکارانم در شهرداری تهران موظف هستیم در راستای تحقق عدالت اجتماعی،فرصت برابر زندگی در شهر را برای همه شهروندان فراهم کنیم که یکی از مهم ترین این اقشار،جامعه توانیابان هستند که همه ما موظفیم شهر را برای حضور هرچه فعالانه تر این عزیزان در عرصه های گوناگون مشارکت شهروندی فراهم تر کنیم.
وی ادامه داد" یکی از متعالی ترین اهداف مدیریت شهری،تبدیل شهر تهران از شهر "خودرو محور" به " شهر انسان محور" است.امیدواریم که در دوره مدیریت شهری جدید بتوانیم تهران را شهری "انسان محور" بسازیم و بیش از گذشته شاهد ارتقای کیفیت زندگی تمامی شهروندانش باشیم.
شهردار منطقه 14 تهران با تاکید بر شعار دکتر حناچی شهردار محترم تهران"تهران؛شهری برای همه" گفت: انشالا بتوانیم با تلاش شبانه روزی مجموعه مدیریت شهری ،تهران را روز به روز برای تمامی اقشار به ویژه معلولین عزیز دسترس پذیرترکنیم.
بحیرایی با اشاره به مناسب سازی بوستان "ابیانه" در منطقه 14 تهران جهت استفاده توانیابان گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک بتوانیم معابر و بوستان های بیشتری را جهت استفاده معلولین عزیز مناسب سازی کنیم و جا دارد در حضور همه عزیزان اعلام کنم که درصددیم  در سال 98 حداقل پنج محور اصلی منطقه 14 تهران به طول تقریبی  6 کیلومتر را جهت تردد راحت تر معلولین و افزایش کیفیت زندگی این عزیزان مناسب سازی کنیم.
حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به عزم جدی مدیریت شهری و شورای پنجم در افزایش و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان تهرانی و با تشکر از شهردار منطقه 14 تهران در مناسب سازی پارک ابیانه جهت استفاده توانیابان گفت: اگرچه جامعه توان یابان به اقداماتی فراتر از مناسب سازی یک یا چند پارک نیاز دارد اما انجام این دست اقدامات بسیار شایسته،به جا و قابل ستایش است. واقعیت این است که امروزه بسیاری ازتوانیابان برای حضورجدی و مشارکت در شهر دچار مشکلات عدیده ای هستند که نیازمند عزم جدی مدیریت شهری در برطرف کردن این موانع است.
وی ادمه داد: دکتر حناچی شهردار تهران با شعار "تهران؛شهری برای همه" روی کار آمدند و امیدواریم در دو سال و نیم آینده بتوانیم با هم افزایی نیروها و امکانات اقدامات تاثیرگذاری در افزایش زیست پذیری شهر،بویژه مناسب سازی معابر و خیابان ها برای اقشار توانیاب انجام دهیم.
نظری با تاکید برلزوم فعالیت هرچه بیشتر "ستاد مناسب سازی شهر تهران" گفت: این ستاد رابط مناسبی میان مدیریت شهری با نهادهای جامعه محور، محله محور و نهادهای مردم محور داخل محلات شهر تهران است که با افزایش فعالیت خود در سطح مناطق 22گانه می تواند نقش بسیار موثری در افزایش کیفیت زندگی توانیابان ایفا کند.
در ادامه مراسم شهربانو امانی عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با تبریک روز جهانی معلولین عنوان کرد: روز جهانی معلول تنها روزی است که در ایران این مناسبت را همزمان با تقویم جهانی جشن می گیریم و امیدوارم که همزمان با این یادآوری بسیار مهم تقویم بدانیم که این نامگذاری ها به جهت مرور اقداماتی است که موظفیم در راستای افزایش کیفیت زندگی این عزیزان انجام دهیم.
این  عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران مقارن شدن روزجهانی معلولان با روز مجلس در ایران را به فال نیک گرفت و گفت:ما همواره از خلا قانون یا درست تر بگویم  ضعف در اجرای قوانین موجود در افزایش کیفیت زندگی توانیابان گفته ایم. من در مجلس پنجم به قانون  جامع معلولین رای دادم و قبل آن هم قوانینی برای ارتقای کیفیت زندگی این عزیزان در کشور وجود داشت اما جا دارد امروز به مناسبت این همزمانی و بعنوان نماینده مردم محترم شهر تهران  از سازمان بازرسی کل کشور بخواهم تا دقیق بررسی کند کدام نهادها و سازمان تا چه حد به اجرای قوانین مربوط به زندگی توانیابان پایبند بوده اند؟
وی افزود:سالانه در کشور رقمی در حدود هفده هزار کشته در تصادفات و سه برابر این عدد  به جامعه توانیابان کشور افزوده می شود در نتیجه باید برای حضور و مشارکت جامعه توانیابان در عرصه های مختلف اجتماعی نیاز به برنامه ریزی دقیق و اقدامات موثری انجام دهیم.

امانی خطاب به توانیابان حاضر در مراسم گفت: من از همه شما عزیزان خواهش میکنم تا در جامعه حضور فعال و چشمگیر داشته باشید چرا که این حضور شما باعث توجه جدی به مشکلات جامعه توانیابان و ان شاالله حل این گره ها می شود.